Moodle FEL Docs
Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Zpět na domovskou stránku

Obnova kurzu

Stránka Obnova kurzu umožňuje obnovení vybraného kurzu v Moodle. Po kliknutí na Správa kurzu, vyberte Obnovit umístěnou v první sekci. Obnova kurzu se skládá ze 7 kroků, z nichž všechny upravují nastavení obnovy kurzu. Abyste mohli kurz Moodle obnovit, musíte mít u sebe soubor pro zálohu.

Úvodní stránka

Zde můžete buď importovat záložní soubor z vašeho počítače, nebo si vybrat z oblasti zálohování kurzu. Poté klikněte na tlačítko Obnovit.

Příklad počáteční stránky
Příklad počáteční stránky

Potvrdit

Zkontrolujte nastavení záložního souboru a ujistěte se, že se jedná o soubor, který chcete obnovit. Poté klikněte na pokračovat.

Příklad stránky pro potvrzení
Příklad stránky pro potvrzení

Místo obnovy

Vyberte si cíl obnoveného kurzu. Máte na výběr 3 možnosti.

V první sekci, pokud si přejete obnovit kurz jako nový kurz, vyberte kategorii pro tento kurz a klikněte na tlačítko Pokračovat u této sekce.

Další sekce obnoví kurz přímo do “tohoto” (ten, ve kterém se právě nacházíte). Zde můžete buď sloučit aktuální a zálohovaný kurz dohromady, nebo odstranit aktuální a nahradit jej zálohovaným. Chcete-li tak učinit, klikněte na tlačítko Pokračovat přidružené k této sekci.

Poslední část je podobná té předchozí. Jediný rozdíl je v tom, že místo obnovy zálohovaného kurzu do “tohoto” kurzu (kde aktuálně se nacházíte), obnovíte kurz do jiného kurzu, který si zvolíte. Je zde také možnost sloučit aktuální a zálohovaný kurz dohromady, případně aktuální odebrat a nahradit jej zálohovaným. Chcete-li tak učinit, klikněte na tlačítko Pokračovat přidružené k této sekci.

Příklad stránky pro destinaci
Příklad stránky pro destinaci

Nastavení

Vyberte části kurzu, který z nich chcete importovat.

Příklad stránky pro nastavení
Příklad stránky pro nastavení

Schéma

Vyberte schéma ze záložního souboru.

Příklad stránky pro schema
Příklad stránky pro schema

Přehled

Zkontrolujte nastavení zálohy a klikněte na Provést obnovení.

Příklad stránky pro přehled
Příklad stránky pro přehled

Provést obnovu

Probíhá obnova kurzu.

Příklad stránky pro proces
Příklad stránky pro proces

Dokončení

Provedení bylo dokončeno. Kliknutím na pokračovat budete přesměrováni na stránku vašeho nového kurzu.

Příklad finální stránky
Příklad finální stránky