Moodle FEL Docs
Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Zpět na domovskou stránku

Známky

Moodle poskytuje silný a užitečný modul na správu hodnocení a známek. Vyučující vidí známky studentů pouze ve svých kurzech a student pak vidí pouze své hodnocení, nikoli hodnocení ostatních kolegů (známkování na Moodle tak splňuje požadavky na ochranu soukromých údajů a GDPR).

Stejně jako v ostatních částech systému, i zde funguje zaznamenávání historie úprav. Vyučující tak vidí kdo, kdy a jak provedl změny v hodnocení.

Jak to funguje

Modul známky je propojený s ostatními činnostmi (úkol, test, docházka apod.). Když do kurzu přidáte určitou činnost, v modulu známky automaticky vznikne korespondující položka/sloupec. Do modulu hodnocení ovšem můžete přidat i položku, která není napojená na žádnou činnost. Například hodnocení testu psaného na papír, mimo prostředí Moodle.

Hodnocení v modulu známky nastavíte na začátku semestru a následně známky kategorizujete a upravíte, tak aby výsledné hodnocení odpovídalo vašim očekáváním. Pokud si nevíte s nastavením známkování rady, napište nám a my Vám s vytvořením a nastavením pomůžeme.

Nastavení hodnocení

Nastavení výpočtu