Moodle FEL Docs
Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Přepnout tmavý/světlý/automatický režim Zpět na domovskou stránku

Harmonogram událostí

Níže můžete nalézt jednoduchý přehled událostí v Moodle FEL, ať již pravidelných či jednorázových. U každé události se nachází krátký popis a časové okno, ve kterém se odehrává.

Jednorázové události - Zimní semestr (ZS)

Událost Časové okno Popis události
Vytvoření semestru období předběžných zápisů do ZS V Moodle FEL je vytvořen přípravný zimní semestr - administrátoři a lokální správci mají možnost v tomto semestru manuálně vytvořit nový KOS kurz.
Import kurzů začátek zkouškového období LS Kurzy ze současného LS a z posledního ZS jsou importovány do nadcházejícího ZS, včetně jejich obsahu. Obsah kurzů je skrytý před studenty, dá se však zviditelnit předem pomocí nastavení “Viditelnost kurzu”, nacházející se ve “Správě kurzu” v levé postranní nabídce.
Změna současného semestru víkend před začátkem ZS Nadcházející ZS je označen jako současný, a obsahy kurzů jsou uveřejněny studentům, pokud tak již vyučující neučinili. Dosud současný LS je označen jako archivovaný, a jeho kurzy jsou dostupné pouze pro čtení.

Jednorázové události - Letní semestr (LS)

Událost Časové okno Popis události
Vytvoření semestru období předběžných zápisů do LS V Moodle FEL je vytvořen přípravný letní semestr - administrátoři a lokální správci mají možnost v tomto semestru manuálně vytvořit nový KOS kurz.
Import kurzů začátek zkouškového období ZS Kurzy ze současného ZS a z posledního LS jsou importovány do nadcházejícího LS, včetně jejich obsahu. Obsah kurzů je skrytý před studenty, dá se však zviditelnit předem pomocí nastavení “Viditelnost kurzu”, nacházející se ve “Správě kurzu” v levé postranní nabídce.
Změna současného semestru víkend před začátkem LS Nadcházející LS je označen jako současný, a obsahy kurzů jsou uveřejněny studentům, pokud tak již vyučující neučinili. Dosud současný ZS je označen jako archivovaný, a jeho kurzy jsou dostupné pouze pro čtení.

Pravidelné události

Událost Časové okno Popis události
Synchronizace účastníků kurzů každý den v 02:00 Ve všech KOS kurzech současného a přípravného semestru jsou synchronizováni jejich účastníci dle dat v KOSu. Zároveň je zkontrolována správnost jejich rolí v kurzu, a jejich přiřazení ve vygenerovaných skupinách kurzu (paralelky, zkouškové skupiny apod.).
Synchronizace databáze předmětů každou sobotu v 01:00 Výpis všech existujících předmětů je synchronizován dle dat v KOSu. Ten je použit při vytváření nového KOS kurzu či úpravě shluku v již existujícím kurzu.